Przeglądasz ofertę jako gość. Jeżeli jesteś klientem B2B to zaloguj się, aby poznać cały asortyment oraz indywidualne ceny.

Wycieraczki samochodowe to istotne elementy poprawiające widoczność, a tym samym bezpieczeństwo w czasie jazdy samochodem. Ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne: wysokie i niskie temperatury latem i zimą, promieniowanie UV, wilgoć i oblodzenia, a także nierzadko uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystny wpływ czynników chemicznych, przy swojej intensywnej pracy, wycieraczki samochodowe należą do najczęściej wymienianych komponentów w pojeździe.

Najbardziej zauważalnymi symptomami ich zużycia są:

  • pozostawianie smug wody na szybie,
  • niedokładne zbieranie przez nie zanieczyszczeń np. owadów, błota, śniegu,
  • charakterystyczne piszczenie w czasie pracy.

Powodem słabej skuteczności wycierania jest twardniejąca guma pióra wycieraczki. Czas użytecznej przydatności wycieraczki szacuje się na mniej więcej pół roku. Dlatego też przed okresami charakteryzującymi się szczególnie trudnymi warunkami pogodowymi (miesiące jesienno-zimowe), warto zadbać o bezpieczeństwo na drodze i wymienić je na nowe.

Przed zakupem nowej wycieraczki najpierw musimy zmierzyć długość wymienianego pióra. Wymiary podawane są z reguły w mm, ale spotkamy się też z określeniem długości w calach np. 14". Następnie powinniśmy również sprawdzić, czy jest on odpowiedni do posiadanego przez nas modelu samochodu, w niektórych przypadkach konieczne będzie zastosowanie adapterów montażowych, które zazwyczaj są dołączone do nowych piór wycieraczek.

Najpopularniejsze modele wycieraczek to:

  • szkieletowe - najprostszy typ wycieraczki, w którym guma przymocowana jest do metalowej ramki. Umożliwia to wymianę samej gumy zbierającej,
  • płaskie - pozbawione metalowej ramki. Zapewniają skuteczną i cichą pracę dzięki dobremu przyleganiu do szyby,
  • hybrydowe - o sztywnej konstrukcji, zintegrowanym piórze z ramieniem wycieraczki, dobrej wytrzymałości i cichym działaniu.

rodzaje wycieraczek samochodowych

Wymiana wycieraczki nie jest procesem skomplikowanym. Warto, jednakże przed zdjęciem starej wycieraczki upewnić się jak jest ona zamontowana. Ułatwi to dobranie odpowiedniego adaptera.
adaptery do ramion wycieraczek

Zobacz ofertę wycieraczek szkieletowych [LINK]
Sprawdź dostępne modele wycieraczek płaskich [KLIKNIJ]
Przejdź do oferty wycieraczek hybrydowych [ZOBACZ MODELE]

Loading...